O prokletí místa a duchovní očistě (vymítání)

Prokletí či posednutí místa je problém, se kterým se lidé setkávají již od staré Babylónie a Sumeru. Jak poznáme, že je náš dům opravdu prokletý či posedlý, a jaké mohou být příčiny? A jak se bránit?

 

Typy duchovního znečištění

Problémů, které mohou v našem domě být, je více. Pojďme si na úvod shrnout několik typických druhů, se kterými se setkáváme.

magické služby - magie

Za prvé, dům může být nasáklý energií lidí a jejich dlouholetých činností: dům, ve kterém se dlouhá léta pěstovalo umění, se nebude příliš hodit na provozování obchodu, i když naopak bude vhodný k uměleckým. Stejně tak dům, ve kterém bylo veřejné místo (jako např. radnice), se nebude příliš hodit k bydlení. Negativnější, ale podobný případ představuje dům poznamenaný např. týráním nebo vraždou.

Za druhé, dům může být znečištěn přímo negativním magickým nábojem: třeba když v něm došlo ke krvavé oběti. V tomto případě se následků zbavuje obtížně, je nutná složitější očista.

Za třetí, místo může být poškozeno cíleně, typicky kletbou.  Kletba funguje na principu negativních emocí, které se otisknou na místo: typicky je to třeba případ čarodějnických procesů, během nichž čarodějnice prokleje město. Dnes se může jednat třeba o propuštěného zaměstnance nebo zhrzenou lásku.

Čtvrtý typ prokletí je vázán pouze na předměty, nikoliv na celé místo. Může jít o věci, které byly používány k rituálním účelům, předměty přinesené z hřbitova nebo kostela nebo dokonce prokleté objekty. Problém nastává, pokud tyto věci vydávají energii nekorespondující s naším bydlením (nebo jiným účelem, pro který místo používáme). Všechny předměty, u kterých nemáme jistotu o jejich energii, doporučuji nechat zkontrolovat nebo vyhodit.

V některých případech je také negativní energie vázaná přímo na člověka, nikoliv na místo. Démoni a živlové bytosti jsou příčinou těchto problémů vzácně, většinou ale nesouvisí s prostorem, ale právě s člověkem. Důvodem může být i to, že náboženské hranice jsou dnes velmi uvolněné a člověk může svojí vírou zlobit svá božstva. Občas se také stává, že se někdo dovolává božstev, o kterých se dočetl, že jsou dobrá, ale neumí s nimi pracovat: ty ho pak můžou vysávat. (O tom ale podrobněji jindy, v jiném článku.)

 

 

Je můj dům prokletý?

Je důležité uvědomit si, že prokletí nebo posednutí místa a jevy s tím spojené nemusí cítit každý. Někteří lidé se můžou v takovém domě zdržovat, aniž by si něčeho všimli. Jiní lidé jsou naopak senzitivní, mají slabší ochranný obal a více si uvědomují vnější podněty: projevuje se to např. únavou, viděním a cítěním zvláštních, nepochopitelných věcí.

Naopak často se stává, že naše problémy nejsou způsobené žádným magickým vlivem, i když se nám to tak může jevit. Někdy jsou to prostě jen naše neúspěchy nebo psychické problémy, které nemají jinou příčinu.

 

magické služby - magie

Proto je potřeba nechat si problém diagnostikovat někým, kdo má magické zkušenosti a umí s těmito věcmi zacházet. Nejen že za našimi problémy nemusí být magické prokletí, dokonce můžeme nešikovným postupem vyhnat i dobré síly vázané na náš dům. Někdy v naší blízkosti žijí duchové předků nebo bytosti chránící náš rod, dům může být plný pozitivní energie nebo třeba posvěcený: zbytečným očišťováním bychom vyhnali i tyto dobré bytosti a energie a dům by zůstal úplně sterilní.

 

 

Očišťování, vymítání

Tradiční možností je vysvěcení domu, např. katolickým knězem. Ne vždy se však dostaví trvalý efekt: pomůže spíš u lehkých poznamenání místa. Samozřejmě záleží také na tom, jak kompetentní konkrétní kněz je a kolik snahy do procesu vloží.

Někteří lidé se snaží provést očistu sami, ale před tím bych rád varoval. Měli bychom si uvědomit, že rituální předměty jsou jen věci a magické formule zase jen říkanky, pokud nevíme, jak s nimi správně pracovat. Očistu by měl provádět člověk, který za sebou má patřičný duchovní vývoj: musí do procesu vkládat správné emoce, mít jasný cíl, umět pracovat s vyššími bytostmi. Můžu uvést případ manželů, které potkávaly negativní věci, které však nesouvisely s prokletím. Nakoupili si talismany, kameny, andílky a sošky napříč náboženskými směry, pak ještě sehnali na internetu magické pantakly, také měli věci ze hřbitova a z kostela a energetické obrázky od léčitelů. Tyto předměty jsou samy o sobě, pokud jsou správně nabity, samozřejmě pozitivní. Když jsou však zkombinovány v malém prostoru, vytváří disharmonii a dostaví se opačný než zamýšlený efekt: manželé se hádali, nemohli spát, měli pocit něčí přítomnosti, chřadli. Mysleli si, že příčinou je nějaký duch, ale sami si vytvořili disharmonické prostředí. Řešením bylo všechny věci vyhodit a vyvětrat prostor. Člověk, který má s magií zkušenosti, by takovou chybu samozřejmě neměl udělat.

 

 

Vliv prostředí

Někdy se také stává, že dům má sám o sobě špatnou konstituci. Může být postaven proti ekologickým spádům krajiny, zasahovat do energetických zón nebo být postaven na místě, na nějž jsou vázaní duchové. Je proto potřeba respektovat prostor a prostředí.  Čínské feng-shui pracuje s ovlivňováním energií v domě pouhým uspořádáním a v některých případech je podobný zásah na místě. Vím o případě, kdy dům byl v pořádku, ale když přišly na návštěvu děti, byly vždy velmi unavené. Ukázalo se, že to způsobuje prostor, ve kterém se zdržovaly: šlo o průchod mezi pokoji, ještě naproti oknu, kde se stabilní energie neudržely. (K tomu byl v době přítomný starý a nemocný pán, který děti nevědomky vysával: další případ toho, že diagnostika problémů nebývá jednoduchá.

Pokud tedy máte nějaký problém s místem, které by mohlo být posedlé nebo prokleté, doporučuji obrátit se na někoho, kdo má s magickými záležitostmi zkušenosti a kdo si troufne zasáhnout. Správná diagnostika případu je velmi důležitá, stejně jako použití vhodných prostředků k odstranění problému; v opačném případě můžete ještě posílit negativní energie nebo naopak vyhnat pozitivně působící bytosti.

magické služby - magie

 

V případě jakýchkoliv dotazů k této problematice mě kontaktujte.

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout