Magické myšlení

Praktikovat magii vyžaduje návrat k tzv. magickému myšlení. Pomocí výchovy, formálního vzdělávání a orientaci na výsledky v materiální rovině, jsme se nechali připravit o své přirozené magické myšlení. Magické myšlení je vlastní dětem v předškolním věku, kdy své mysli přikládají sílu a věří, že tak jak myslí, tak se to děje. V tomto věku dochází k prolínání fantazie a materiálního světa. Samozřejmě v tomto věku se nejedná o žádné vědomé provádění magických rituálů.

Myslet jako čaroděj

Proč je magické myšlení důležité? Musíme se opět naučit a uvěřit, že lze dosahovat hmatatelných změn pomocí své mysli. Magické myšlení v magii představuje zásadní koncept, bez kterého se nepohneme. Pokud věříme jen tomu, na co si můžeme sáhnout a pochybujeme o samotném principu kouzel, výsledky se pravděpodobně nedostaví.

Je třeba si dovolit a uvěřit, že máme jako lidé přirozené schopnosti a kompetence k provozování magického řemesla. Nejde jen o to, uvěřit v to, že magie existuje, ale uvěřit tomu, že ji mohu provozovat právě já! Když k tomuto poznání dojde, je na řadě další krok směrem k úspěchu. 

Rozvoj schopností čaroděje – vůle, představivost, sebekázeň

Magie není jen o rituálech, magických formulkách nebo speciálních pomůckách. Nemůžeme dosahovat úspěchů v magii (změny v souladu s vůlí), když je naše vůle slabá. Čaroděj nebo čarodějnice si musí projít specifickým „výcvikem“, který zahrnuje duchovní cvičení na posílení koncentrace mysli, odhodlání a tělesné i duchovní sebekázně. Dalším neméně důležitým prvkem magického výcviku je cvičení představivosti.

Vědění a víra v magii

Kdyby čarodějnice měla neklidnou mysl a slabou představivost, jak by mohla dosáhnou toho, co chce? Vědění a víra bez vůle je v praktické magii k ničemu. V naší škole magie je součástí získávání potřebných znalostí o duchovním světě také soubor cvičení na posílení kvalit čaroděje. Je pochopitelné, že učený z nebe nespadl, proto se magická cvičení provádějí od jednodušších ke složitějším.

Magické znalosti

Jednou z magických pravd je „vědět“. Jedná se o znalost principů duchovního světa, významů duchovních pomůcek a také porozumění samotným rituálům. V dnešní době je k dostání v knihkupectvích i na vybraných webech dostatek kvalitních informací o magii, že není problém znalosti získat. Bohužel mezi kvalitní literaturou se najde i řada duchovního balastu, který je k nepotřebě. Všeobecně platí, že líbivé, jednoduché a zaručené magické návody nejsou tím, co hledáte.

Výuka magie

Další možností, jak získat magické znalosti je využít pomoci čaroděje nebo čarodějnice, kteří jsou ochotni provést člověka magickým výcvikem a předat něco ze svého vědění.  V mém případě je to škola magie, ve které nabízím specializované kurzy, kde klientům pomáhám osvojit si magické umění. V případě, že se rozhodnete využít pomoci jiného profesionála, dejte si pozor, jestli to není podvodník nebo guru s velikášským komplexem.

 

V případě, že máte zájem využít mých služeb – naučit se magickému řemeslu, nebo objednat si rituál, neváhejte se na mě obrátit.

Vaše Jana

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout